stitok
0948 374 372 | info@skolkasovicka.sk
Online prihláška Voľné kapacity
Staráme sa o vaše srdiečka
Súkromná škôlka pre deti od 2 do 6 rokov 4x v Bratislave - Vrakuňa / 2x Kramáre / Ružová dolina
1. Dá sa k vám nastúpiť kedykoľvek počas roka?

Pri voľnom mieste áno. Zavolajte nám a radi Vás budeme informovať, či disponujeme voľným miestom. Ak viete, že by ste k nám Vaše dieťatko chceli prihlásiť, pošlite nám vyplnenú online prihlášku a budeme Vás kontaktovať.

2. Ponúka škôlka Sovička adaptačný program?

Samozrejme, adaptáciu ponúkame každému dieťatku “na mieru”. Zo skúseností už vieme, že adaptáciu na nové prostredie prežíva každé dieťatko individuálne a preto spravíme naše maximum pre to, aby sa Vaše dieťa u nás cítilo pohodlne a bezpečne čo najskôr. Radi Vám náš postup vysvetlíme pri obhliadke našich priestorov. 

3. Ako k vám môžem svoje dieťa prihlásiť?

Radi Vás privítame u nás na obhliadke, kde Vám ukážeme naše priestory, porozprávame Vám o našom programe, zodpovieme všetky Vaše otázky a preberieme s Vami možnosti adaptácie Vášho dieťatka. Keď sa pre našu škôlku rozhodnete, stačí nám poslať online vyplnenú prihlášku a uhradiť poplatok vo výške 100Eur, ktoý Vám bude odrátaný z prvej faktúry za školné.

4. Čo treba dieťatku do škôlky zabaliť?

Papučky, pyžamko, náhradné oblečenie, plienky (ak ich dieťatko ešte nosí), cumlík (ak ho dieťatko nosí), fľašku (ak je na ňu Vaše dieťa zvyknuté) a obľúbenú hračku. Taktiež privítame od Vás popis Vášho dieťatka, čo má rado, ako zvykne reagovať na rôzne situácie, čo je pre neho špecifické, atď. Tieto informácie od Vás nám pomôžu pri rýchlejšej a kvalitnejšej adaptácii.

5. Ako sa venujete v škôlke angličtine?

V našich škôlkach využívame angličtinu denne, nároky na dieťatko sú kladené podľa veku. V škôlke vo Vrakuni a Ružovej doline sa oboznamujeme s anglickým jazykom formou básničiek, pesničiek, základných slovíčok a viet. Je tu možnosť prihlásiť dieťatko na kurz angličtiny 2x týždenne s native lektorom. V škôlke na Kramároch máme viacero zahraničných detičiek, takže anglický jazyk tu využívame pri komunikácii s detičkami intenzívne (máme anglicko-slovenský bilingválny program).

Vždy pristupujeme k angličtine tak, aby nám dieťatko rozumelo a tým sa snažíme vytvoriť u dieťaťa pozitívny zážitok a sebadôveru. 

6. Vediete v škôlke aj predškolskú prípravu?

Áno, poskytujeme predškolskú prípravu aj diagnostiku dieťatka. Detičky na vstup do školy pripravujeme podľa vlastného vypracovaného programu, ktorý je založený na požiadavkách MŠSR a taktiež Montessori princípe výuky. Radi Vám porozprávame o našej metodike na obhliadke našej škôlky.

7. Aké krúžky ponúka vaša škôlka?

Medzi naše pravidelné krúžky v škôlkach patrí hudobná výchova, ktorá je vedená profesionálnou klavíristkou, ktorá s detičkami nacvičuje rôzne pesničky, básničky či vytlieskavačky. Oboznamuje detičky aj s hudobnými nástrojmi a predškolákov učí aj základom hudobnej teórie. Rovnako každý týždeň prebiehajú kurzy jógy pre deti (1x týždenne) a tanečná (1x týždenne). Radi rozšírime ponuku pravidelných krúžkov podľa požiadaviek rodičov a našich aktuálnych možností.

8. Je vaša škôlka otvorená počas celého roka?

Naše škôlky sú otvorené celoročne, s výnimkou štátnych sviatkov a vianočných prázdnin (24.12.-1.1.)

9. Prijímate do škôlky aj choré detičky?

NIE! Snažíme sa v čo najväčšej miere chrániť deti pred chorobami, preto do škôlky nepríjmeme dieťatko, ktoré javí známky ochorenia a taktiež v škôlke nepodávame žiadne lieky (s výnimkou dlhodobo braných liekov, kde je nutná správa od lekára). Ak počas dňa dieťatko prejaví známky ochorenia, voláme ihneď rodičom a dieťatko od zdravých detí izolujeme na čas, ktorý rodič potrebuje na vyzdvihnutie dieťatka zo škôlky. 

10. Je možnosť prispôsobiť stravu špeciálnym zdravotným požiadavkám?

Áno, o možnostiach Vás radi informujeme na osobnom stretnutí.

Čo o nás hovoria rodičia
Certifikáty
Top